CoJePoSmrti.cz (Na úvodní stránku) CoJePoSmrti.cz

Sebevražda - pomoc chci se zabít!

Facebook Facebook PrintTisk

Sebevražda - pomoc chci se zabít!

28_sebevrazda.jpg

Už to opravdu dál nejde, jsem naprosto k ničemu, nic mě nebaví, nikdo mě nemá rád, tolik problémů jako já nemá nikdo....Nemám smysl života, u ničeho nevydržím, ani u toho, co mě zpočátku šíleně baví.  Každej je lepší než já. Nechala mě i moje láska a rodiče na mě jen křičí.  Prosím nevíte někdo jak bezbolestně a spolehlivě skončit se životem?

Máte podobné pocity? Lidí kteří touží skoncovat se svým životem je čím dál více. Sebevraždy tvoří v ČR přibližně 1,5% celkového počtu úmrtí. Celkově to tedy dělá kolem 1600 dokonaných sebevražd a mnohem více pokusů. Zastavte se na chvilku a popřemýšlejte s námi jestli je pro vás nějaká pomoc.

Dříve než se pustíte do čtení článku, zaposlouchejte se do této krásné hudby.

V první řadě si odpovězte na otázku, umíte dát, ať už sobě, či jinému život?  Nikdo na celém světě ani nejšikovnější vědci a badatelé nedokáží stvořit život. Je to něco neobyčejného a vzácného, je to úžasný dar. Ano, slyším, teď mi řeknete „já se o něj ale neprosil“. To říkáte pravděpodobně pro to, že máte buď:

1. tolik trápení, stresu a utrpení, který se na vás navalil, a s kterým si nevíte rady jak dál,

2. nebo proto, že neznáte smysl vašeho života a připadáte si naprosto zbyteční, naprosté nicky.

No, život zde na Zemi, tak jak ho prožíváme dnes není opravdu fér, vím to z vlastní zkušenosti. Je plný utrpení, lidských krachů a zdá se mnohdy, že to k ničemu nevede. Ale sebevražda není východiskem! Nepomůže vám to! Víte snad co vás čeká po smrti? Pokud se zabijete, nemůže to být pak ještě horší? Sebevražda totiž není konečným řešením! Zkuste raději hledat smysl vašeho života a najít řešení a pomoc jiným způsobem.

Ať jste věřící nebo nejste, přijde den, kdy každý po své smrti předstoupí před Boží soud a pokud jste ukončili svůj život bez poznání Ježíše Krista bude vám po smrti ještě mnohem hůře než je vám dnes, protože pochopíte, o jak moc jste přišli, a že tak váš definitivní konec při Božím trestu nebude lehký!

V životě občas přijdou chvíle, které se zdají nepřekonatelné. Problémy většinou nechodí po jednom, ale často se nahromadí tak, že se z toho nemůžeme dlouho vzpamatovat. Je mnoho lidí, kteří ve svém životě velmi trpí, a přesto s tím dokáží žít a bojovat. Znáte Nicka Vujicice? Je mu 27 let a narodil se bez končetin. I přes svůj zvláštní osud se nenechává ničím omezovat a snaží se žít život opravdu naplno. Neuvěřitelné! Cestuje po světě a dodává miliónům lidí odvahu se postavit nepřízní osudu a naplnit si své sny pomocí víry, naděj, lásky a odvahy. Řekli by jste si, že jeho život je naprosto zbytečný a on přesto dokáže pomáhat druhým lidem a být šťastný. Kde bere onu sílu do života? Ohromilo vás to? Nechcete tuto sílu dostat také?

Přesto možná vězíte v problémech, které si jiní jen těžko představí a které nyní nedokážete sami překonat. Zde je několik rad, které když se pokusíte aplikovat do života, váš život se může změnit. Nezmění se okolnosti, které vás trápí, vaše rodina, ztráta lásky, či fyzická postižení, ale změní se vaše síla je snášet a řešit, posílí to vaše fyzické i duševní zdraví a pomohou nalézt lepší smysl a uplatnění ve vašem životě ....

Síla myšlenky

Myšlenka má velkou sílu a když se některou ne zrovna pozitivní myšlenkou zabýváme více a více začne nás pohlcovat, začne se rozvíjet fantazie a přicházejí deprese. Nedávno, když jsem prožívala těžké období a také jsem se neuměla vyrovnat s něčím, co mi moc ublížilo, poradila mi kamarádka „nemysli na to“.  Když jsem její radu poslechla, přestala se v problému  stále šťourat a rozvíjet fantazii, ulevilo se mi. I když je to těžké zkuste nemyslet na sebe a své problémy.

I když myslíte, že sami potřebujete pomoc, přesto se zaměřte na pomoc druhým lidem. Existují dobrovolnické organizace v nemocnicích, kdy lidé docházejí pomáhat těžce nemocným a povídají si s nimi, či jim čtou knížku. Je to nenáročná aktivita, ale obohatí vás, budete se cítit užiteční a šťastnější, protože na vás bude někdo čekat a někoho dalšího pomůžete udělat šťastnějším. Víte, co je v nemocnicích třeba malých dětí s těžkými nemocemi? Či lidí, kteří nemají naději na vyléčení a přesto by moc chtěli žít? I oni vám svou touhou po životě mohou pomoci. A neříkejte, že to nezvládnete, není to pravda, možná tak získáte i hodnotné přátelství.

Co s vámi dělá hudba

Jistě posloucháte různé druhy hudby ať rock, metal, či něco slabšího. Hudba má velkou moc ovlivnit vaše myšlení, pocity a to, jak se cítíte. Mnoho z textů písní jsou, aniž si to uvědomujete, velmi depresivní a vedou k malomyslnosti a smutku nad sebou samým. Hudební tóny většiny hudebních stylů navíc fyzicky ovlivňují reakce vašeho těla a prohlubují tak tendence k depresím.  Jedna důležitá lékařská studie, dokazuje, jak destruktivně působí rocková hudba na mysl člověka, na jeho emoce ale i na jeho tělo. Omezte, nebo uplně vynechte poslouchání takovéto hudby.  Více o vlivu hudby se dočtete v článku „Vliv hudby“.

Oproti tomu existuje hudba, která uklidňuje a navozuje pozitivní myšlenky. Je to hudba pomalejšího a klidnějšího rázu. Adventní misionář David Gates má s touto hudbou mnoho úžasných zkušeností. Poznal, jak hudba mění srdce lidí, zklidňuje vnitřní napětí a zbavuje špatných myšlenek. Jednou Davidu Gatesovi zatelefonoval přednosta Psychiatrické kliniky z Bolívie a řekl mu, jak využívají tohoto vysílání s nebeskou hudbou: „Víte objevili jsme jedno tajemství. Zjistili jsme, že kdykoli nastoupí pacient s depresemi a pouštíme mu vysílání této jedné adventní stanice, tak je pacient bez zvláštní léčby během pár dní vyléčen. Děláme proto skupinové terapie a pouštíme lidem toto vysílání.“ Zkuste proto změnit styl poslouchané hudby a možná to s vámi udělá divy. Více této hudby.

Potřebujete větší fyzickou aktivitu.

Opravdu, fyzická aktivita totiž pomáhá proti depresím a pomáhá vyplavovat hormony „štěstí a radosti“. Každý den si naplánujte čas k pohybu a najděte si aktivitu, která vás bude alespoň trochu bavit. Pokud nemáte sílu ani chuť do nějakého sportu, zkuste každý den oběhnout několikrát váš dům, nebo třeba několikrát vyjít schodiště. Vypněte televizi a počítač, který z vás vysává životní sílu a energii a běžte se projet na kole, i když třeba jen po sídlišti. Snažte se trávit více času v přírodě, to dodává sílu do života,  kupte si na společné procházky pejska, když nechcete chodit sami. Popřemýšlejte o zaměstnání, kde se fyzicky pracuje.  Tělesná práce pro tělo i vaší psychiku je velmi důležitá a prospěšná. Je-li to možné odstěhujte se z města na venkov a pracujte na zahradě.

Potřebujete i dostatečný odpočinek.

Potřebujete dostatečný spánek a nejhodnotnější spánek je před půlnocí. Vypněte proto televizi, počítače a posilněte tak své tělo a hlavně nervovou soustavu. Stres se vám pak bude lépe zvládat. Potřebujete také 1 den v týdnu, kdy nebudete fyzicky nic náročného dělat a budete odpočívat a hledat duchovní hodnoty. Bible říká, že Bůh dal člověku sobotu k tomu, aby odpočíval, a aby s Bohem navazoval hlubší vztah. I když možná v Boha nevěříte a zdá se vám to divné, zkuste to také.

To, co jíte ovlivňuje vaše tělo i myšlení a to, jak se cítíte.

Nevěříte?  Když sníte pytel smažených brambůrků a k tomu sladkou limonádu, z čeho se v tu chvíli obnovují vaše buňky v celém těle? A co vaše mozkové buňky, dostávají zabrat a ponořují se stále více do depresí a nervozity, když nemají výživu, kterou potřebují? Když dáte tělu zdravé jídlo s dostatkem čerstvého ovoce a zeleniny a celozrnnými výrobky, dostane organismus lepší výživu a vy se budete cítit lépe.

Někde na internetu jsem četla zkušenost člověka, který o sebevraždě uvažoval: „No a pak jsem dostal radu, ať si koupím Vitamín B, narval jsem do sebe snad pikslu a fyzické deprese povolili. První věc co ti radím kup si zítra Vitamín B, dej si 3 za den a druhý den uvažuj, povolí fyzická deprese a přenese se to do možnosti rozumě uvažovat.“

Při stresu jsou velice důležité vitamíny skupiny B – udržují nervový systém v rovnováze, klidně si je kupte v lékárně a jezte chvíli i větší dávku, stejně tak vitamín C.  Dále omezte živočišné tuky (máslo, tučné sýry, tučné maso..), nahraďte je olivovým nebo slunečnicovým olejem. Jezte dostatek čerstvého ovoce, zeleniny a celozrnných výrobků, různých semen (slunečnicová, dýňová..) Omezte množství cukrů, soli a koření, chuťové buňky se brzy přizpůsobí (mlsat se dá i zdravěji rozinky, sušené ovoce, karobová čokoláda). Uvidíte, že zaznamenáte změnu.

Pít více čisté vody.

Voda pomáhá zvládat lépe stres. Odborníci říkají, že bychom měli vypít 2,5-3 litry (šest větších sklenic) vody za den. Odplavuje všechny špatné chemické látky z našeho těla a tím přispívá i k lepšímu snášení a řešení různých problémů.

Vyhněte se povzbuzujícím a návykovým látkám.

Například kofein v kávě a černých nápojích je zvlášť nebezpečný pro ty, co prožívají stres. Potlačuje totiž schopnost relaxace a narušuje spánkové návyky a vyvolává dojem, že člověk má více síly a energie, kterou ovšem organizmus v tu chvíli čerpá ze zásob na další roky života.  Podobné účinky má třeba i kakao (čokoláda). Stres velmi zhoršuje a prohlubuje i požívání tabáku a alkoholu.

Hledejte smysl vašeho života a odpovědi na otázky - proč?

Není nic depresivnějšího, než když člověk neví, proč tu je, k čemu musí tu hrůzu tady snášet, co bude dál. Jediná kniha, která na tyto otázky dává odpovědi je Bible. Možná mi řeknete, „dejte pokoj s Bohem, kdyby byl, nebyl by život tak strašnej a nebylo by tolik utrpení a bolesti, a nebo jestli tedy je, tak musí být zlý a takového nechci“. Chápu, ale toto můžete říci jen z jediného důvodu, protože Boha neznáte. Kdyby jste se snažili Ho hledat a poznat, zjistíte, že je to vše úplně jinak, a že přestože se vám to teď nezdá, je Bůh je nesmírně dobrý a miluje i vás!

Bůh nás stvořil s tím účelem, abychom byli jeho dětmi, jeho přáteli a proto nám dal velký dar a tím je svobodná vůle. Bůh nechtěl roboty, kteří budou za každou cenu poslouchat, ale chtěl bytosti, které ho budou milovat ze svého vlastního rozhodnutí. Když satan a ďábel svedl první lidi do hříchu, tento úžasný vztah člověka s Bohem se kvůli hříchu narušil. Satan nyní vládne této zemi jen zlem, silou, lží a je šťastný když neznáte východisko, které vám Bůh nabízí. Za hřích (přestoupení Božích zákonů) je smrt a člověk se tak svou neposlušností oddělil od zdroje Boží lásky a tím začal být stále více zlým. Proto se také situace na světě s časem stále více zhoršuje a zlo nabývá intenzity.

Bůh nás ale zahubit nechtěl. Je tolik ztrápený přílivem zla a ztrátou našeho bezhříšného postavení, a chce nás zachránit. Ukázal lidem plán - On sám pošle svého Syna, který místo nás za naše hříchy zemře. To se také stalo, když Ježíš Kristus ovlivnil celé dějiny a On náš Stvořitel přišel trpět a zemřít za naše vlastní viny. Kdo v Jeho Syna a Jeho oběť uvěří a přijme ji, bude mu odpuštěno, a bude se moci stát opět Božím dítětem. Když v Ježíše uvěříte a přijmete Ho do svého srdce, Ježíš začne proměňovat vaší povahu, začne se vám hnusit vše zlé a budete cítit i radost a naplnění ve vašem životě. Změna, jakou s vámi Kristus udělá bude na vás vidět a ovlivní to i vaše okolí, vaší rodinu a možná se tak zlepší i podmínky, které vás nyní trápí a které jinak ovlivnit nedokážete. V den, kdy se Ježíš Kristus pro nás vrátí bude pak obnoveno naše prvotní postavení bezhříšného člověka a Bůh nám navrátí život věčný v radosti a pokoji.

Říkáte si „mě nic nepomůže“? A slyšeli jste někdy o životech naprostých ztroskotanců, které již Ježíš dokázal změnit? Není jich málo, a i oni měli pocit, že jim už nic pomoci nemůže. Byli na drogách, byli naprosto k ničemu, s mnoha dalšími a dalšími problémy a černým svědomím, které je tížilo. Provedli tolik špatných a zlých věcí, ublížili tolika lidem, že si říkali já už jsem zatracen. Budete-li chtít napište,  a pošleme vám zdarma knížku „Křížem krážem na scéně“, která popisuje mnoho takových proměn „ztroskotanců“.

Ať je váš život postižený jakkoli, když připustíte, že Bůh je, že obětoval za vaše viny Ježíše Krista a touží pomoci i vám, máte naději. Jak dál, co tedy dělat? Poklekněte (kdekoli, nemusí to být žádný kostel) a vyznejte s lítostí Ježíši Kristu svou bídu, vše špatné ve vašem životě,svou slabost a požádejte Ho, aby vás vedl a pomohl,  a vložte vše do Jeho rukou. Jestli to myslíte upřímně, pak se ve vašem životě začnou dít zázraky. Prohlubujte vztah s Ježíšem každý den a hovořte s ním v modlitbě jako se svým nejlepším přítelem. Svěřte se mu se svým trápením, poděkujte za radost a vaše srdce zaplaví pokoj, tak jako se to již stalo u mnoha dalších a dalších lidí.  Chcete-li abychom připojili své přímluvné modlitby za vás, napište na emailovou adresu: (redakce@znamenicasu.cz) Rádi požádáme našeho Otce, aby změnil váš život a dal vám naději.

Modlitba:

„Můj nebeský Otče. Už nemůžu takhle dál, můj život nemá smysl a nezvládám tolik problémů a trápení. Potřebuji Tvou pomoc. Chci tě tedy teď požádat, abys ses mi dal poznat, abys mi pomohl uvěřit a změnil moje srdce i můj život. Pomoz mi tě najít a porozumět tvým odpovědím na otázky proč. Odpusť mi prosím všechno co jsem v životě nezvládl a kdy jsem ublížil druhým lidem a dej mi další šanci. Děkuji ti pane Ježíši za tvou oběť za mne, a prosím, abys mohl být i mým Spasitelem. Děkuji Ti amen.“

Více o vzniku a působení zla se dočtete v knize „Velký spor věků“ od Ellen Gould Whiteové

 


Další zajímavé články a videa na téma co je po smrti

Pomoc, jak se mám bránit a zbavit se duchů?

35_jak_se_branit_proti_duchovnim_silam.jpg Setkali jste se s nadpřirozenými silami a nevíte co s tím? Zjevil se vám duch jakoby zemřelého? Hýbe se doma obraz, létají v místnosti předměty? Došlo to tak daleko, že vás ...

Video - Dobré zprávy o pekle

37_hledani_pravdy_dobre_zpravy_o_pekle.jpg Co je to smrt a co je po smrti? Co je to peklo a kde se peklo nachází? Je peklo skutečné, nebo je pouhý výmysl? Je opravdu milující Bůh tak krutý ...

Pozor na alternativní medicínu

21_akupunktura_alternativni_medicina.jpg Žijeme v přetechnizované době a společnosti, která je již velmi vzdálena od přírody a přírodních metod léčení. Lidé jsou již tak unavení technikou, že mnohdy přestávají věřit lékařům a klasické medicíně ...

Video - Může mít Bible pravdu?

6_muze_mit_bible_pravdu.jpg Může být toto poselství opravdu od Boha? Bůh nechal zaznamenat mnoho poselství dopředu, která se pak vyplnila s obdivuhodnou přesností. Jsou to proroctví o dějinách světa, nebo více než 125 proroctví ...

Jak vznikla smrt?

5_jak_vznikla_smrt.jpg Abychom pochopili, proč všichni na této planetě podléhají zvláštnímu tajemství smrti, musíme nejprve cestovat jinam ve vesmíru, na místo, které Bible nazývá nebe. Nebe je místo, kde přebývá Bůh. Je sídlem vesmíru. ...

CoJePoSmrti.cz - Sebevražda - pomoc chci se zabít!